پشم سنگ و کاربرد آن در دیوار ساختمان

پشم سنگ و کاربرد آن در دیوار ساختمان :

فنوپانل یا پشم سنگ تخته ای عایق بسیار بسیار مناسب برای دیوار های ساختمان ها می باشد.

این محصول یک عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده پشم سنگ در ساختمان جلوی هدر رفت انرژی را تا ۹۵درصد بگیرید کما اینکه این محصول یک عایق صوتی بسیار قوی نیز می باشد.

مشکلی که امروزه تقریبا در بیش از نیمی از ساختمان های با کیفیت ضعیف می باشد این است که ساکنان یک مجتمع مسکونی غالبا از صداهای اطراف ساختمان خود شاکی می باشند. این صدا ها شامل صدای همسایه مجاور و یا صدای خیابان و یا اتوبان نزدیک محل سکونت می باشد.

شما به راحتی و فقط با استفاده از پشم سنگ تخته ای با ضخامت ۵۰ میلیمتر و چگالی بین ۵۰ الی ۱۰۰ کیلیگرم بر متر مکعب که البته اغلب از چگالی ۸۰ استفاده می شود می توانید مشکل فوق را حل کنید.

البته بهترین حالت نصب پشم سنگ دقیقا بین دو جدار دیوار می باشد که باید در حین ساخت ساختمان استفاده شود.

برای ساختمان های اداری معمولا از ضخامت ۵۰ میلیمتر و دانسیته یا چگالی ۱۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب استفاده می گردد.

این عمل بخصوص در ساختمان های بزرگ و یا هتل ها و اماکن با فضای زیاد باعت کاهش مصرف بسیار زیاد انرژی می شود و عملا یک سرمایه گذاری بلند مدت برای مالکین می باشد و البته کمک به محیط زیست.

به عنوان مثال در حالت بدون عایق برای سیستم گرمایش ساختمان برای هر متر مربع یک پره رادیاتور در نظر گرفته می شود ، که اگر عایق کاری  به صورت صحیح انجام گردد برای هر ۳متر مربع نیاز به یک پره رادیاتور می باشد که خود در اولین قدم هزینه سیستم گرمایشی را یک سوم کم می کند و البته مصرف انرژی در طولانی مدت و برای همیشه یک سوم می گردد.

 

پس با یک عمل ساده عایق کاری هم هزینه ها کم می شود و هم یک سرمایه گذاری بلند مدت شده و البته خدمت عظیمی به محیط زیست کرده ایم.

پشم سنگ و کاربرد آن در دیوار ساختمانپشم سنگ و کاربرد آن در دیوار ساختمان

پشم سنگ و کاربرد آن در دیوار ساختمان